Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Witamy na stronie stowarzyszenia

Menu główne

Pracownie Swarzędz

Pracownie Kobylnica

Formy rehabilitacji

Inne

           


.

Kartka z kalendarza na stronę


Archiwum


VI Zlot Talentów w Luboniu

14 września udaliśmy się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu na “VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych- Zlot Talentów 2018”. Mogliśmy podziwiać występy artystyczne w kategoriach, teatr, teledysk, plastyka oraz wokalne występy muzyczne. W kategorii występów wokalnych nasza reprezentantka Agnieszka Bagrowska za piosenkę “Papierowy księżyc” zdobyła czwarte miejsce a Sandra Paetz za utwór “Zagubiony” drugie miejsce. W kategorii teledysk nasz Warsztat był czwarty a w kategorii  plastycznej również zajęliśmy wysokie drugie miejsce za pracę pt. “Zaczarowane drewno”. To magiczne drzewo zostało wykonane przez Agatę Rybicką, Agnieszkę Szydłowską oraz Piotra Śliwińskiego. Finał “Zlotu Talentów” zakończyła wspólna zabawa przy muzyce biesiadnej granej przez zespół “Cuda Wianki”.

Autor: Agnieszka SzydłowskaPiknik u Państwa Zawadów

6 września gościliśmy w ogrodzie u Państwa Zawadów, który znajduje się na terenie "EuroHotelu".  W ten piękny ciepły dzień wspólnie spędziliśmy czas spacerując po zielonym, zadrzewionym terenie podziwialiśmy zwierzęta: kozy, króliki, strusie, lamę oraz barwne papugi które urzekały swoim śpiewem. Zwierzęta przypominały nam o ciepłych krajach skąd pochodzą. Wspólne biesiadowanie przy dźwiękach muzyki integrowały wszystkich do zabawy na świeżym powietrzu a pyszny posiłek dopełnił całości. Szybko mijający czas sprawił, że nie chciało się nam wracać do warsztatu. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Elżbiecie, Zbigniewowi Zawadom za  wspaniałe chwile spędzone razem, które będziemy długo wspominać.

Autor: Mirosława Penczyńska, Agata Kiejdrowska

“Morza szum ptaków śpiew i złota plaża w Darłowie”

W dniach od 2 do 10 sierpnia w radosnych nastrojach wraz z opiekunami pojechaliśmy na kolejne „spotkanie z Neptunem” do malowniczo położonej nadmorskiej miejscowości Darłówko. Celem tej wyprawy było nie tylko spędzenie wakacyjnych dni, lecz poprawa nadwyrężonego zdrowia. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu mieliśmy spotkanie z lekarzem, który zapisał odpowiednie dla nas zabiegi. Pogoda była piękna i codziennie mogliśmy korzystać z plaży i kąpieli w morzu. Po dniu spędzonym na plaży wyruszaliśmy darłowskimi uliczkami buszując po wystawach, sklepikach, ciesząc się z różnych atrakcji oferowanych przez miasto. W sobotni wieczór zajadając pyszne kiełbaski bawiliśmy się w takt najpiękniejszych przebojów disco-polo. Mogliśmy doznać morskiej przygody na statku „Król Eryk I”. Byliśmy na ciekawej wycieczce w Dolinie Scharlotty, to niezwykłe miejsce otoczone zielenią. Zwiedzając ten uroczy zakątek mogliśmy przenieść się w urokliwy świat bajek. Mieszkańcami tej przepięknej doliny są między innymi lemury, kangury, zebry czy też strusie, znajdują się na 10 wyspach, które można obserwować również z perspektywy łodzi wycieczkowej pływającej między wyspami wodne safari. Podziwiać też można było popisy tresowanych fok w fokarium na terenie doliny. Wieczorami odbywały się tańce i radosne spotkania towarzyskie. Dni mijały szybko i nieubłaganie aż do piątkowego poranka, gdy przyszedł czas pożegnania z darłowską plażą. Bardzo dziękujemy Władzom Gminy Swarzędz i Powiatu Poznańskiemu za dofinansowanie naszego wyjazdu zdrowotno- wypoczynkowego nad nasze morze a kadrze Ośrodka “Piramida” za miły pobyt.

Autor: Agata Rybicka“Radosne podsumowanie roku w WTZ-cie”

Po roku ciężkiej pracy przyszedł czas na podsumowanie. W ostatni dzień przed naszym urlopem postanowiliśmy urządzić sobie biesiadę na łonie natury. Pogoda pokrzyżowała nasze plany. Na przekór wszystkiemu spędziliśmy miło czas zajadając się pysznymi hod-dogami, lodami i tańcząc do upadłego.  Nie zabrakło też miejsca na wspólne rozmowy i wspomnienia z minionego roku. 19 lipca był okazją na podziękowania instruktorom, za włożony trud w rozwijaniu naszych pasji i odkrywaniu talentów drzemiących w nas.

Autor: Michał Ogoniak, Agata RybickaW głębokim smutku i żalu zawiadamiamy

“XVII Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej na 380- lecie Swarzędza”

30 czerwca na stadionie Miejskim w Swarzędzu odbyły się Igrzyska Sportowe dla osób z niepełnosprawnościami pod patronatem Jana Grabkowskiego Starosty poznańskiego i Mariana Szkudlarka burmistrza Swarzędza. W zawodach wzięło udział nasze Stowarzyszenie i uczestnicy z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń: Kostrzyna, Pobiedzisk, Konarzewa, Otusza, Kórnika i Owińsk. Igrzyska rozpoczęły się od koncertu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej i tańców,  którzy umili nam czas oczekiwania na moment oficjalnego otwarcia zmagań sportowych. W tym roku oprócz zapalenia znicza olimpijskiego czekał na nas drugi symbol potwierdzający ważność tej imprezy, wystrzał z armaty wykonany przez Strzeleckie Bractwo Kurkowe ze Swarzędza. Następnie odbył się uroczysty przemarsz drużyn sportowych  przy muzyce marszowej i program artystyczny. Przewodnicząca stowarzyszenia, przedstawiła wszystkich zaproszonych gości, którzy nam kibicowali w zawodach. Przy dźwiękach werbli zapalono znicz i wypowiedziano słowa przysięgi. Na igrzyskach były stanowiska  Firmy Blum, Strzeleckiego Bractwa Kurkowego a także przejażdżka konna. Na zakończeniu wręczono medale i puchary, każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę na 380-lecie Swarzędza. Po zawodach odbyło się integracyjne spotkanie w namiocie i pyszny posiłek. Zaszczycili nas swoją obecnością P. Zygmunt Jeżewski- członek zarządu powiatu poznańskiego, P. Tomasz Zwoliński- wiceburmistrz, P. Elżbieta Bijaczewska- dyrektor PCPR-u, Posłowie Bożena Szydłowska i Bartłomiej Wróblewski, P. Agata Kubacka, Pani Mariola Józwiak, Radni; P. Barbara Antoniewicz, P. Marek Lis, P. Paweł Bocian, P. Zdzisław Kulczyński, P. Wojciech Kmieciak i P. Tomasz Jęczmionka.

Dziękujemy Darczyńcom olimpiady Władzom Samorządowym Powiatu i Gminy

  • Swarzędzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji

  • Firmie BLUM

  • Strzeleckiemu Bractwu Kurkowemu

  • Orkiestrze Dętej ze Swarzędza

  • P. Małgorzacie Nowak z Cukiernia Magdalenka

  • Fundacji EKOS

  • Wolontariuszom

 

Autor: Michał Ogoniak

 PRACA

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu przyjmie do pracy w Warsztacie Terapii Zajęciowej od 1 września 2018r.
 
- 2 Terapeutów Zajęciowych lub 2 plastyków na pełny etat
- Psychologa ½ etatu
 
- Rehabilitanta ½ etatu
 
 Kontakt telefoniczny z Kierownikiem WTZ  604 45 46 75
 
(Data ogłoszenia 08.06.2018)

 "Językowe spotkanie"

22 czerwca mieliśmy szkolenie  z panami, którzy zachęcali nas do poznania i nauki języka angielskiego. Język ten używany jest na całym świecie także i w naszym kraju można go usłyszeć. Ma różne dialekty a zapożyczone z niego wyrazy używamy na co dzień, o czym nieraz zapominamy. Dzięki znajomości języka angielskiego można się porozumiewać na całym świecie. Próbowaliśmy mówić po angielsku różne zwroty i sprawiało nam to wiele radości. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie z tym interesującym językiem. sprawiło ono nam wiele radości i pozwoliło uwierzyć, że dla chcącego nie ma nic trudnego.

Autor Mirosława Penczyńska.  

 <= Cofnij Do przodu =>


Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
62-020 Swarzędz, os. Kościuszkowców 13

KRS 0000021128

1% podatku na dzieci, rehabilitacja niepełnosprawnych
Swarzędz koło miasta Poznań
2009 - 2018

Content

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
os. Kościuszkowców 13,
62-020 SwarzędzODDZIAŁ KOBYLNICA
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
ul. Poznańska 99,
62-006 Kobylnica,