Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Witamy na stronie stowarzyszenia

Menu główne

Pracownie Swarzędz

Pracownie Kobylnica

Formy rehabilitacji

Inne

           


.

Kartka z kalendarza na stronę


Stolarska

Terapią w tej pracowni objętych jest pięcioro uczestników – chłopaków, którzy uczą się „pod skrzydłami” instruktora pana Hieronima. Uczestnicy stopniowo nabywają umiejętności posługiwania się narzędziami i elektronarzędziami, przestrzegając przepisów BHP.
Chłopacy poznają podstawowe techniki obróbki drewna i z pomocą instruktora wykonują różne prace między innymi: ozdoby świąteczne (np. Bożonarodzeniowe gwiazdki, aniołki choinki stroiki, Wielkanocne baranki, zajączki, kurki, koguty), oraz okolicznościowe (np. kwiaty na imieniny, urodziny, podziękowania dla darczyńców, przyjaciół w postaci różnych aniołków z drewna), na imprezy cykliczne takie jak „Anielskie Śpiewogranie” wykonaliśmy statuetki w postaci anioła.
Uczestniczymy w różnych konkursach, kiermaszach i festynach. Świadczymy usługi na rzecz innych pracowni, oprawiamy obrazki wyszywane w pracowni krawieckiej, obrazy malowane w pracowni plastycznej. Wykonujemy pomoce dydaktyczne dla maluchów i dzieci objętych terapią w ramach Stowarzyszenia SPDST. W tej pracowni wykorzystujemy różne materiały: deski, listwy, sklejkę, płyty, gałęzie, korę, szyszki itp. Dużą część materiału do terapii dostajemy od zaprzyjaźnionych zakładów stolarskich, hurtowni, sklepów.
Miłą niespodzianką obdarowała nas firma „Blum” w postaci profesjonalnych elektronarzędzi, a także wolontariusze ze szkoły społecznej w Swarzędzu – EKOS. Uczestnicy wykonują prace na miarę swoich możliwości i zdobywanych nowych umiejętności, powstają małe dzieła sztuki.Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
62-020 Swarzędz, os. Kościuszkowców 13

KRS 0000021128

1% podatku na dzieci, rehabilitacja niepełnosprawnych
Swarzędz koło miasta Poznań
2009 - 2018

Content

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
os. Kościuszkowców 13,
62-020 SwarzędzODDZIAŁ KOBYLNICA
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
ul. Poznańska 99,
62-006 Kobylnica,