Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Witamy na stronie stowarzyszenia

Menu główne

Pracownie Swarzędz

Pracownie Kobylnica

Formy rehabilitacji

Inne

           


.

Kartka z kalendarza na stronę


O stowarzyszeniu

Obecnie w naszym stowarzyszeniu jest prawie 300 dzieci i osób z niepełnosprawnością. Organizujemy dla nich systematyczne zajęcia w zakresie:

- wczesnej intenwencji;
- rehabilitacji ruchowej z hydromasażem w salach reh. i domach (przy cięższym stanie zdrowia);
- terapii pedagogicznej;
- terapii logopedycznej;
- zajęć z psychologiem;
- dogoterapii;
- hipoterapii

- Ćwiczeń na pływalni 

Osoby dorosłe doskonalą swoje umiejętności w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej w prowadzonym przy stowarzyszeniu Warsztacie Terapii Zajęciowej. Mamy 5 pracowni terapeutycznych na osiedlu Kościuszkowców w Swarzędzu oraz 4 pracownie w budynku przy ulicy Poznańskiej w Kobylnicy.

W ramach wczesnej interwencji pracujemy nawet z niemowlakami. Jest to dla nas bardzo ważne zadanie ponieważ wiemy, że rehabilitacja jest tym skuteczniejsza im wcześniej podjęta.

Mimo, że na co dzień wiele pracujemy nie zapominamy i o zabawie. Co roku jesteśmy gospodarzami wielu imprez. Przed świętami tańczymy wraz z Mikołajami, jesienią śpiewamy z Aniołami. W czasie wakacji sprawdzamy kondycję na olimpiadzie sportowej i wyjeżdżamy na wypoczynek nad morze. Uczestniczymy w wielu imprezach, mamy wtedy okazję pochwalić się naszymi talentami - teatralnym, wokalnym czy plastycznym, wymieniamy się doświadczeniami z naszymi przyjaciółmi z innych stowarzyszeń.

Współpracujemy z przedszkolami, szkołami, bibliotekami, kościołem, zakładami pracy. Bierzemy udział w życiu społeczności lokalnej i powiatowej.

Realizujemy wiele programów pomocowych dla dzieci, osób z niepełnosprawnościami przy współpracy z Samorządem Gminy i Powiatu.

Zapraszamy do odwiedzenia nas w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej na os. Kościuszkowców 13 w Swarzędzu i przy ul. Poznańskiej 99 w Kobylnicy.Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
62-020 Swarzędz, os. Kościuszkowców 13

KRS 0000021128

1% podatku na dzieci, rehabilitacja niepełnosprawnych
Swarzędz koło miasta Poznań
2009 - 2018

Content

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
os. Kościuszkowców 13,
62-020 SwarzędzODDZIAŁ KOBYLNICA
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
ul. Poznańska 99,
62-006 Kobylnica,