Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Witamy na stronie stowarzyszenia

Menu główne

Pracownie Swarzędz

Pracownie Kobylnica

Formy rehabilitacji

Inne

           


.

Kartka z kalendarza na stronę


Archiwum


“Do widzenia Uszatku”

Grupa starszaków “Zajączki” wraz z wychowacami przygotowała piękny program artystyczny na pożegnanie swojego ulubionego Przedszkola “Miś Uszatek”. Był to przez długi czas drugi dom dla naszych małych przyjaciół.W piękny słoneczny dzień 25 czerwca przedszkolaki odwiedzili nas w warsztacie. Pokazali nam swoje ukryte talenty artystyczne, wielki podziw zrobił na nas  pełen ekspresji taniec “Twist”. Mogliśmy także usłyszeć ciekawe piosenki o bardzo zróżnicowanej tematyce. My zrewanżowaliśmy się przeczytaniem “Brajlem” znanych wierszy tj. “Słoń Trąbalski” i “Paweł i Gaweł”. Dzieci słuchały z zapartym tchem. Wizyta przedszkolaków, ich występy artystyczne dały nam dużo radości. Życzymy naszym małym przyjaciołom udanych i bezpiecznych wakacji  oraz samych dobrych ocen w szkole.

Autor: Mirosława Penczyńska.“Czarodziejskie nuty”

W ciepły czerwcowy dzień wyruszyliśmy w drogę do Szkoły Podstawowej nr 3 na Jubileuszowy X Festiwal „Zaczarowana Melodia” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy swarzędz Mariana Szkudlarka. Bardzo dziękujemy organizatorom tego wydarzenia za możliwość przeżycia wielu niesamowitych wrażeń podczas koncertu. W koncercie z naszego WTZ wzięła udział Agata, Piotr, Michał, Marlena. Mirosława, Agnieszka, Iwona, Sandra, Mateusz, Joanna. Podobały nam się występy. Wszyscy otrzymali Grand Prix za wykonanie piosenek. Po koncercie spotkaliśmy się przy poczęstunku z kolegami i koleżankami z różnych Szkół i Stowarzyszeń. Było bardzo radośnie.

Dziękujemy

Autor: Agata RybickaXVIII POWIATOWE IGRZYSKA DLA DZIECI I OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

SOBOTA 29 CZERWCA 2019
 
UWAGA !!!
Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy organizacji Igrzysk Letniej Olimpiady Specjalnej, która odbędzie się w sobotę między 08.30-11.00 na stadionie "UNIA" w Swarzędzu.
 
Serdecznie zapraszamy
 
Zapisy oraz więcej informacji
pod numerem telefonu 604 45 46 75

 WALNE ZEBRANIE

Przypominamy, że Walne Zebranie jest 26 czerwca (w środę) o godz. 18.00

Prosimy o obecność!

                                                                za Zarząd Barbara Kucharska"INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCI"

Każdy z nas, chce mieć ładną sylwetkę i dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Musimy się dużo ruszać i uprawiać sport, niezależnie od pogody i naszego nastroju. Chociaż na dworze panuje dokuczliwy upał, to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej nie ulegają słabościom i potrafimy uprawiać sport i wspaniale się bawić. Po raz pierwszy 11 czerwca 2019 roku w hali sportowej “Unia” Swarzędz, odbył się Integracyjny Turniej Bocci. Był to projekt, którego celem była integracja nas osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi. Celem projektu było nauczenie naszych młodszych kolegów i koleżanek gry w Bocci. Sport ten polega na rzucaniu kolorowych bil. Rozpoczynając grę, należy najpierw rzucić białą bilę a następnie rzucić czerwoną lub niebieską najbliżej białej. Każda drużyna ma przydzielony kolor a nad wszystkim czuwają sędziowie. Uroczystość odbyła się dzięki wsparciu finansowemu firmy Aquanet. Nasze zmagania sportowe odbyły się w miłej atmosferze, rozpoczęły się powitaniem przybyłych na uroczystość gości. Pani Basia, Kierownik naszego warsztatu, z wielką radością powitała Gości i uczestników turnieju. Drugim punktem naszych sportowych zmagań, było otwarcie turnieju przez Wiceprezesa firmy Aquanet Michała Fornala oraz Wiceburmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana Grzegorza Taterkę. Zaśpiewaliśmy na powitanie piosenkę "Z uśmiechem przywitaj dzień". Po uroczystym otwarciu turnieju, przystąpiliśmy do gry. Bawiliśmy się wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 a także z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr  2 oraz  Szkoły Podstawowej nr 1 z Zalasewa i Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. W czasie zabawy był również sportowy doping dla uczestników gry ze strony kibiców. Pomysłodawcą tego turnieju byli, Pani Basia rehabilitantka i nasz instruktor Pan Łukasz. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w turnieju, który uczy nas wytrwałości w dążeniu do celu. Każde takie wyzwanie jest dla nas wielką radością i satysfakcją. Mobilizuje nas do wzmacniania swoich umiejętności i pozwala spotkać na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi. Nasze sportowe zmagania, zakończyły się rozdaniem zasłużonych medali i pucharów oraz smacznym posiłkiem. Dziękujemy Wszystkim, za okazywane nam wsparcie i serce. Jesteśmy pewni, że dzięki Wam naszym Wolontariuszom i Sponsorom możemy w życiu wiele osiągnąć. Szczególnie my osoby niepełnosprawne, bo sport jest również wspaniałą zabawą.
 
Autor: Agata Kiejdrowskaczytaj więcej


"Uśmiechnięta Rodzina u Świętego Marcina"

Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość pokazania naszych talentów wokalnych oraz prac plastycznych i ceramicznych na festynie- “Uśmiechnięta Rodzina u Świętego Marcina”, Festyn odbył się w dniu 9 czerwca na terenie parafii. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć i ciekawie spędzić ten ciepły, słoneczny dzień.

 

Autor: Mirosława Penczyńska“Majowe gminne igrzyska na medal”

W pierwszy z najcieplejszych dni tej wiosny w „bojowych nastrojach” wraz z kadrą warsztatu wybraliśmy się w gościnne progi Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Celem wizyty w tym miejscu był udział w XXIV Gminnych Igrzyskach Sportowych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz – Mariana Szkudlarka. Po wejściu do do holu każdemu z zawodników został przydzielony wolontariusz. Sportowcy zostali powitani przez organizatorów zawodów, którym była Szkoła Podstawowa nr 4. Przedstawiły się również drużyny przybyłe na zawody z regionu wielkopolskiego. Zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać występ wokalny byłej absolwentki szkoły. Uczestniczki naszego WTZ Sandry w hymnie olimpijskim pt „I my możemy się śmiać” oraz uczniów szkoły. Wiceburmistrz Swarzędza Pan Tomasz Zwoliński życzył powodzenia zgromadzonym zawodnikom i otworzył olimpiadę. Zabraliśmy się ochoczo do udziału w konkurencjach takich jak: rzuty gumowymi, obręczami na pachołki, piłką do kosza, zabawy manualne, łapanie obręczy na laskę/ krzyżak z obręczami, gra oddechowa, rzuty bilami do celu, rzuty piłką do ruchomego celu, strzały piłką do bramki, kręgle, kolorowe wyspy, tunel, strzały piłki do hokeja do małej bramki, trąba powietrzna, wigibajtus, slalom zręcznościowy, zabawa koordynacyjna. Po zakończonym „boju sportowym” mogliśmy ponownie ujrzeć uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z nauczycielami w utworach wokalnych oraz delektować się poczęstunkiem. Nadszedł czas, na który czeka każdy sportowiec - zwieńczenia wysiłku gratulacjami, złotymi medalami, dyplomami i paczkami z upominkami. Bardzo dziękujemy Organizatorom olimpiady i Nauczycielom za sportową zabawę. Darczyńcom i Wolontariuszom za wszelką pomoc a naszej Kadrze WTZ za opiekę nad nami.

Autor: Agata RybickaINTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCI“Dzień Rodziny”

Każdy z nas ma swoją rodzinę, która obdarza wszystkich bez wyjątku bezgraniczną miłością. 29 maja obchodziliśmy w naszym Stowarzyszeniu specjalny dzień- niektórzy z nas już nie mają swoich Mam, w związku z tym nazwaliśmy ten dzień “Dniem Rodziny”. Z tej okazji nasi opiekunowie, wysłuchali krótkiego artystycznego programu przygotowanego przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Naszym rodzicom i opiekunom dedykowaliśmy wiersze i piosenki poświęcone rodzinie. Nasze świętowanie, rozpoczęło się powitaniem zaproszonych na uroczystość gości a funkcję naszej Stowarzyszeniowej Mamy pełniła Kierownik Warsztatu Pani Barbara Kucharska.Drugą część spotkania poprowadził nasz kolega Piotr, który pełnił funkcję wodzireja i zapraszał wszystkich do wspólnego śpiewu i tańca przy dźwiękach piosenek biesiadnych. W czasie zabawy mogliśmy posilić się pysznym plackiem i kawą. Specjalne podziękowania należą się Pani Marioli Józwiak- Dyrektor pływalni SCSiR w Swarzędzu” oraz Panu Pawłowi Bocianowi, za użyczenie nam pomieszczenia, w którym mogło się odbyć nasze rodzinne świętowanie. Wspaniale, że należymy do takiego Warsztatu, który jest dla nas jak rodzina. Cieszymy się, że mogliśmy się wykazać przed swoimi bliskimi swoimi zdolnościami, okazać im trochę radości a także wyrazić do nich swoją głęboką miłość.

Autor: Agata Kiejdrowska   <= Cofnij


Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
62-020 Swarzędz, os. Kościuszkowców 13

KRS 0000021128

1% podatku na dzieci, rehabilitacja niepełnosprawnych
Swarzędz koło miasta Poznań
2009 - 2018

Content

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
os. Kościuszkowców 13,
62-020 SwarzędzODDZIAŁ KOBYLNICA
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
ul. Poznańska 99,
62-006 Kobylnica,