Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Witamy na stronie stowarzyszenia

Menu główne

Pracownie Swarzędz

Pracownie Kobylnica

Formy rehabilitacji

Inne

           


.

Kartka z kalendarza na stronę


Archiwum


“Daliśmy cząstkę siebie”

Po raz pierwszy braliśmy udział w pikniku Parafialnym u  Świętego Marcina w Swarzędzu, który odbył się w niedzielne popołudnie 10 czerwca. Michał, Piotr i Iwona zaprezentowali swoje talenty wokalne. Cieszymy się z zaproszenia na tę imprezę. Sprawiło to nam wiele radości i było próbą pokazania tego, co na codzień robimy  w warsztacie wraz z naszymi terapeutami. Cieszymy się, że dzieci mogły pojeździć na koniu Stowarzyszenia pod opieką Pani Moniki. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom festynu za zaproszenie. Mamy nadzieję, że dla  wszystkich słuchających nasz występ był miłą niespodzianką dające wiele niezapomnianych wzruszeń.

Autor: Mirosława PenczyńskaOdkrywamy “Ziemie odzyskane”- Wycieczka do Zielona Góra - Świebodzin

W piękny letni dzień zawitaliśmy do malowniczego Świebodzina, gdzie góruje nad miastem figura Chrystusa Króla Wszechświata widoczna już z dala. Zrobiła na nas wielkie wrażenie.  Spacerując uliczkami miasteczka pełnymi zabytków o niepowtarzalnej architekturze zachwycaliśmy się odmiennością tego malowniczego miasteczka. Po zwiedzeniu Świebodzina dotarliśmy do miasta festiwali i winnic- Zielonej Góry,  gdzie zobaczyliśmy palmiarnię z ciekawą roślinnością i akwariami pełnych barwnych ryb oraz żółwi. Ciepło tego miejsca przypominało nam afrykańskie klimaty. Kolejnym ciekawym miejscem była konkatedra, ratusz i kamieniczki na rynku. Na każdym kroku można było spotkać figurki “Bachusiki” różnej wielkości i kształtów zdobiące miasto i przypominające o corocznym winobraniu. Często można było spotkać na budynkach ciekawe motywy roślinne,  płaskorzeźby z koszem winogron. Zielona Góra to miasto pełne zieleni. Urzekło nas czystością i niepowtarzalnym klimatem a także architekturą. Miasto wielu kultur sprawiło na nas miłe wrażenie. Bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawej wycieczki p. Krystynie Leśniak, kierownikowi i kadrze WTZ.

Autor: Mirosława Penczyńska

 "Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki".

Maj, to najpiękniejszy miesiąc w roku, przyroda budzi się do życia, słońce ogrzewa nas swoimi promieniami. Jest to przede wszystkim miesiąc, poświęcony Matce Bożej, w którym  odmawia się Litanię Loretańską do Najświętszej Marii Panny. Obchodzi się również Międzynarodowy Dzień Matki. Każdy z nas ma lub miał swoją mamę, którą bardzo kocha, bo jak nie kochać osoby, która wydała nas na świat i  darzy bezgraniczną miłością. Zaprosiliśmy nasze mamy na uroczystość do namiotu widowiskowego nad jeziorem Swarzędzkim. Po przemówieniu Pani Basi Kucharskiej, nastąpiła artystyczna część programu, w której zebrani wysłuchali piosenek i wierszy z okazji Dnia Matki oraz obejrzeli po oficjalnej części uroczystości pokaz tańca. W czasie poczęstunku odbył się specjalny koncert życzeń dla Mam. Cieszymy się, że nasze mamy mogły wspólnie z nami świętować ten wyjątkowy dla nich dzień

Życzymy naszym Mamom wszystkiego najlepszego!

Autor: Agata Kiejdrowska

 XXIII Olimpiada Sportowa

Pełni młodzieńczego wigoru w wiosennej aurze 11 maja tego roku wraz kadrą udaliśmy się na hale sportową “Unii Swarzędz” by uczestniczyć w corocznych Igrzyskach Sportowych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana Mariana Szkudlarka. Organizatorami zawodów byli dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Swarzędzu. Na miejscu, tradycyjnie, każdy zawodnik trafił pod ”troskliwe skrzydła” wolontariuszy, którzy przybyli z pobliskich szkół. Na początku zawodników, gości przywitała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Arleta Łukasik. Otwarcia Olimpiady dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Przed przystąpieniem do konkurencji mieliśmy okazję podziwiać popisy taneczne uczniów SP4 oraz wokalne naszej warsztatowej koleżanki Sandry Paetz w hymnie olimpijskim pt. „ I my możemy się śmiać”. Po wysłuchaniu hymnu rozpoczęły się sportowe zmagania. Zmierzyliśmy się w 17 dyscyplinach takich jak: rzut gumowymi obręczami na pachołki, rzut piłką do kosza, zabawy manualne, łapanie obręczy na laskę czy krzyżak z obręczami, gra oddechowa ‘Blow Lotto”, rzut bilami do celu, rzut piłką do ruchomego celu, strzały piłką do bramki, kręgle, kolorowe wyspy, tunel, strzał piłki do hokeja do małej bramki, trąba powietrzna, wygibajtus, slalom zręcznościowy, przeciąganie się na linie na deskorolce, zabawa koordynacyjna. Po zakończeniu konkurencji mogliśmy zregenerować siły spożywając soki, wodę i pyszne pączki. Następnie nadeszła długo oczekiwana chwila przez wszystkich sportowców- rozdanie medali, dyplomów i paczek ze słodyczami i pamiątkowych kubków. Obdarowani, pełni wrażeń wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Kadrze oraz Uczniom za organizację olimpiady oraz Wolontariuszom za wszelką pomoc. Do zobaczenia za rok.

Autor: Agata Rybicka, Michał OgoniakAlejka ku pamięci Pana Henryka Błachnio

10 maja wzięliśmy udział w uroczystości nadania imienia śp. Pana Henryka Błachnio jednej z alejek spacerowych nad Jeziorem Swarzędzkim. W uroczystości wzięli udział- żona Pana Henryka- Halina Błachnio wraz z synami i wnukami oraz przyjaciele fotografa. Obecni byli Pan Burmistrz Marian Szkudlarek wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Barbarą Czachurą, którzy odczytali treść uchwały o nadaniu imienia alejce o co wnioskowało rownież nasze Stowarzyszenie, by upamiętnić naszego Przyjaciela. Wypowiedzi uczestników uroczystości przypomniały dokonania i pasje Pana Henryka. Przecięcia wstęgi dokonali wnukowie fotografa. Będziemy o Tobie pamiętać nasz drogi przyjacielu spacerując tą piękną aleją.

Autor: Michał Ogoniak, Agata Rybicka

 UWAGA Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu przyjmie od 1 czerwca 2018r. kierowcę do przewozu osób z niepełnosprawnościami na ¾ etatu. Kontakt telefoniczny: 61 651 52 86, 604 45 46 75Warsztaty dla Talentów

1. W dniach 16 —19 lipca br. na zlecenie powiatu poznańskiego po raz trzeci zostaną zorganizowane warsztaty artystyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego.

2. Planujemy, że w warsztatach będzie uczestniczyło ok. 20 osób niepełnosprawnych będących mieszkańcami powiatu poznańskiego.

3. Zakładamy, że będą to przede wszystkim laureaci dotychczasowych edycji „Zlotu Talentów"

4. Zostaną zorganizowane warsztaty w następujących kategoriach sztuki: Malarstwo, Instalacja, Muzyka (śpiew), Teatr

5. Warsztaty odbędą się w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie. Uczestnicy będą mieli możliwość zamieszkania. W uzasadnionych przypadkach uczestnikowi warsztatów może towarzyszyć opiekun. Dojazd do Puszczykowa oraz powrót — we własnym zakresie.XV Piknik Integracyjny 16 czerwca 2018

Stowarzyszenie z Murowanej Gosliny zaprasza nas na XV Piknik Integracyjny 16 czerwca br. Możemy zorganizować wyjazd z odpłatnością za autobus i PZU w cenie 15 zł od osoby. Proszę o podanie chętnych na wyjazd.„Wielkanocny dar”

W pierwszych promieniach wiosennego słońca 5 kwietnia wyruszyliśmy z  kadrą WTZ w stronę Eurohotelu na niezwykle podniosłą uroczystość, na którą czekaliśmy od dawna. O godzinie 10.00zebraliśmy się przed salą hotelową, gdzie przybyli zaproszeni goście: Władze Miasta i Gminy Swarzędz, powiatu Poznańskiego oraz „PFRON-u”. Przed hotelem odbyło się uroczyste poświęcenie nowego samochodu przez Księdza proboszcza Dariusza Salskiego z Parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Na początku wszyscy zebrani zaśpiewali pieśń pt. “Oto jest dzień’. Następnie wspólnie odmówiliśmy modlitwę a kapłan poświęcił auto. Potem w podziękowaniu przeszliśmy do hotelu na uroczyste śniadanie wielkanocne. W imieniu uczestników głos zabrał Piotr Śliwiński dziękując za sfinansowanie zakupu samochodu dostosowanego do potrzeb uczestników naszego warsztatu. Wręczyliśmy naszym darczyńcom dyplomy oraz prezenty: aniołki i inne wytwory z drewna wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Po obdarowaniu upominkami, nasi goście zabrali głos życząc nam wygodnej i bezpiecznej jazdy. Kiedy ucichły podziękowania odmówiliśmy wspólnie modlitwę a następnie raczyliśmy się przepysznym śniadaniem wielkanocnym ciesząc się, że możemy być w tej chwili razem. Podczas spotkania wielkanocnego panowała  podniosła atmosfera i radość. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Mariana Szkudlarka, Pani Barbary Czachury- przewodniczącej Rady Miejskiej w Swarzędzu i Radnych za dofinansowanie zakupu samochodu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pozytywne rozpatrzenie wniosku i pomoc finansową. Starostwu  Powiatowemu i Centrum Pomocy Rodzinie za pomoc merytoryczną. Dziękujemy Panu Ireneuszowi Szpotowi i Panu Bogdanowi Dunajewskiemu z Firmy reklamowej “FABO”.

Autor: Agnieszka Szydłowska i Agata Rybicka

<= Cofnij


Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
62-020 Swarzędz, os. Kościuszkowców 13

KRS 0000021128

1% podatku na dzieci, rehabilitacja niepełnosprawnych
Swarzędz koło miasta Poznań
2009 - 2017

Content

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
os. Kościuszkowców 13,
62-020 SwarzędzODDZIAŁ KOBYLNICA
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
ul. Poznańska 99,
62-006 Kobylnica,