Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Witamy na stronie stowarzyszenia

Menu główne

Pracownie Swarzędz

Pracownie Kobylnica

Formy rehabilitacji

Inne

           


.

Kartka z kalendarza na stronę


Archiwum


Aktywny wypoczynek nad Bałtykiem

W sierpniowy ciepły poranek tego roku podopieczni z naszego stowarzyszenia i osoby towarzyszące wyruszyły w podróż do malowniczej nadmorskiej miejscowości– Darłówko. Wszyscy uczestnicy aktywnie spędzali czas, “naładowali akumulatory” i pracowali nad formą fizyczną korzystając z klimatu morskiego i zabiegów. W odnowionym ośrodku rehabilitacyjnym „Piramida” do dyspozycji wszystkich gości był: basen, ścianka wspinaczkowa, siłownia, oraz dla młodszych klub dziecka i plac zabaw. Po dotarciu na miejsce mogliśmy odpocząć i rozkoszować się promieniami letniego słońca. Następnego wieczoru przy przygotowanym dla naszej grupy grillu i muzyce zajadaliśmy pyszne kiełbaski. W niedzielę odbyły się wizyty lekarskie, po których zaczęliśmy zabiegi poprawiające nasze zdrowie. Natomiast wieczorem mogliśmy się wyszaleć na parkiecie przy klubowo– dyskotekowych hitach. Kolejne dwa wieczory, po dniach wypełnionych plażowaniem i codziennymi zabiegami mieliśmy okazję popląsać przy muzyce w wykonaniu braci Jończyk. Kilka razy w tygodniu, dla chętnych za drobną opłatą odbywały się wycieczki, można było przepłynąć do Darłowa tramwajem wodnym, zwiedzić Jarosławiec i “Zagrodę śledzia”, Dobrzycę, Hortulus, Słowiański Park Wodny oraz Dolinę Charlotty. Mieliśmy również okazję przeżyć rejs statkiem. Dziękujemy Dyrekcji i Kadrze ośrodka za gościnę, miłą atmosferę oraz fachową opiekę podczas naszego pobytu dzięki, któremu mogliśmy zregenerować siły. Dziękujemy Władzom Gminy Swarzędz i Powiatu Poznańskiego za wsparcie finansowe wyjazdu zdrowotno-wypoczynkowego nad morze a naszemu stowarzyszeniu za zorganizowanie tego fantastycznego wyjazdu.

Autor: Agata Rybicka, Mateusz NowakXIII Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych "Anielskie Śpiewogranie"

"XVI Powiatowe Igrzyska Osób Sprawnych Inaczej”.

W sobotę, rozpoczął się sezon wakacyjny a wraz z nim "XVI Powiatowe Igrzyska Osób Sprawnych Inaczej”. Zmagania sportowe odbyły się na odnowionym boisku "Centrum Sportu i Rekreacji w Swarzędzu. Przybyło bardzo dużo zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń, z powiatu poznańskiego oraz Goście i Sponsorzy, bez których nasza impreza nie mogłaby się odbyć. Otwarcia Olimpiady, dokonał Pan Starosta Jan Grabkowski i Pan Marian Szkudlarek- Burmistrz Swarzędza. Po prezentacji drużyn zapalono znicz olimpijski, złożyliśmy przysięgę  a Orkiestra Dęta zagrała hymn olimpijski. Ochotnicza Straż Pożarna ze Swarzędza zaprezentowała techniki udzielania pierwszej pomocy oraz swój sprzęt. Dzięki terapeutom, organizatorom i wolontariuszom bawiliśmy się świetnie. Na naszych twarzach gościł uśmiech i radość z zaliczonych dyscyplin sportowych. Braliśmy udział w  konkurencjach drużynowych i indywidualnych między innymi takich jak: nordic walking, bieg na 60 metrów, rzut piłką lekarską, trójskok, wioślarz, tor przeszkód, jazda na rowerze, rzuty do celu, slalom hokejowy, ćwiczenia manualne, kręgle, rzut piłką do kosza, bieg w workach, bocce. W czasie igrzysk, wykazaliśmy się również swoimi zdolnościami manualnymi. Naszą olimpiadę, uświetniło jak co roku, Strzeleckie Bractwo Kurkowe oraz pracownicy i wolontariusze Firmy „Blum”. Mogliśmy zobaczyć również taniec, w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek pod kierunkiem terapeutki Pani Sandry. Cały ten piękny dzień, dostarczył nam ogrom radosnych przeżyć a także wspaniałych nagród w postaci medali, pucharów, dyplomów, „blumoszytów”. Dziękujemy wszystkim, ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałego dnia. Po raz kolejny mogliśmy pokazać, że niepełnosprawność jest do pokonania, mimo życiowych trudności i że, warto próbować. Dziękujemy darczyńcom: Władzom samorządowym powiatu i gminy, Firmie „Blum”, Swarzędzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji, Strzeleckiemu Bractwu Kurkowemu, Swarzędzkiej Orkiestrze Dętej, Straży Pożarnej ze Swarzędza, Fundacji „Ekos”, Gimnazjum nr 3, p. Barbarze Antoniewicz, p. Wandzie Konys, Kadrze WTZ, Wolontariuszom, Rodzicom, 

Agata Kiejdrowska, Michał Ogoniak35 wiosen Misia Uszatka”

Pod koniec czerwca zostaliśmy zaproszeni przez naszych długoletnich przyjaciół do Przedszkola „ Miś Uszatek” na krótki program artystyczny. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami pragnęły pokazać program, który zaprezentowały wcześniej na jubileuszu 35- lecia tej bajkowej placówki. Mogliśmy posłuchać popisów wokalnych oraz zobaczyć niezwykłe układy choreograficzne z różnych regionów Polski. Jesteśmy pod dużym wrażeniem umiejętności i talentów naszych małych przyjaciół. Przedszkolaki w niespełna miesiąc zdołały z pomocą swoich opiekunów przygotować to fantastyczne widowisko. Gdy ucichły ostatnie takty muzyki gospodarze obdarowali nas własnoręcznie wykonanymi prezentami w postaci kolorowych motyli. Pragniemy podziękować Wam Kochane Przedszkole za przyjaźń i życzyć kolejnych jubileuszy.

 Michał Ogoniak, Agata Rybicka

czytaj więcej


"Kolorowe Lato" Drzązgowo

 Do Drzązgowa dziewięć drużyn się zjechało

kolorowe lato przywitać zachciało.

Tam zabawa była przednia,

bo się w śmieszne stroje przebierali i upału oczekiwali.

Z tego śmiech był niemały,

bo się drużyny takiego przebiegu nie spodziewały.

A nasz Darek za pirata przebrany

poszukiwał pięknej damy.

Ten nasz Pirat ze Swarzędza,

złą pogodę nam wypędzał.

Słonko świeciło,

a nam wszystkim było miło.

Muzyka pięknie przygrywała

i do ćwiczeń zachęcała.

Bryczka chętnych woziła,

i ogólnie zabawa cudnie się toczyła.

Czasu było mało, bo to całe towarzystwo

z pięknymi nagrodami do domu wracało.

Pośpiewać też się dało,

by uśmiechu nie brakowało.

Mówi to Wesoła gromada,

która chętnie na wszystkie imprezy wpada

I w gazetkach o wszystkim opowiada.

 

Autor Mirosława Penczyńska

 „Piknik Country w Rakowni”

Na zaproszenie Stowarzyszenia z Murowanej Gośliny, pojechaliśmy do Rakowni, by w sobotnie czerwcowe przedpołudnie poczuć się jak na dzikim zachodzie. Podczas imprezy królowała muzyka country a kowboje mknęli na swoich rumakach. Pokaz woltyżerki wzbudził w nas zachwyt a występujący kowboje zaprezentowali swoje umiejętności w ciekawych kostiumach. Można było zobaczyć też stroje Indian i tak jak oni postrzelać z łuku. Wsłuchując się w dźwięki muzyki rodem z prerii wzięliśmy udział w konkurencjach sportowych takich jak: układanie puzzli z krową, labirynt, rzut na rogi byka i wiele innych przez co mogliśmy poczuć atmosferę życia na prerii. Następnie wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszy strój oraz odgadywaliśmy zagadki o tematyce podróżniczej. Uczestnicząc w konkursowych zmaganiach mogliśmy również obserwować pokazy umiejętności strażackich a dla chętnych mocniejszych wrażeń czekała miła niespodzianka gdyż mogli na chwilę wcielić się w rolę strażaka. Ten piękny dzień pozwolił nam poznać świat znany tylko z filmów westernowych. Wiele radości dały nam też spotkania z przyjaciółmi innych stowarzyszeń, za którymi zatęskniliśmy. Serdecznie pragniemy Organizatorom podziękować za zaproszenie i zorganizowanie tak wspaniałej integracyjnej imprezy.

Autor: Mirosława Penczyńska, Agata Rybicka 

 "Malta Strong"

W ubiegłym tygodniu sześcioosobowa reprezentacja naszego WTZ udała się do Puszczykowa, aby rywalizować w kolejnej edycji zawodów "Malta Strong". Pogoda tradycyjnie dopisała, pojawiły się nowe ciekawe konkurencje, a sportowej rywalizacji towarzyszył dobry humor."Podróż po Skandynawii"

Dzisiaj mogliśmy posłuchać Pani Haliny Błachnio, która opowiedziała i pokazała nam zdjęcia z podróży po Skandynawii. Mogliśmy zobaczyć między innymi zabytki Oslo i Sztokholmu, norweskie lofoty czy Rovaniemi - miasteczko świętego Mikołaja. Dziękujemy bardzo Pani Halinie za prezentację zdjęć i ciekawe opowieści.

czytaj więcej


Dziękujemy Opel Szpot

Dziękujemy za możliwość udziału w Rajdzie „Opel Szpot” oraz uczestnictwa w aukcji naszych prac. Bardzo dziękujemy za okazywaną nam życzliwość serce.

Podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Piotr Śliwiński<= Cofnij


Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
62-020 Swarzędz, os. Kościuszkowców 13

KRS 0000021128

1% podatku na dzieci, rehabilitacja niepełnosprawnych
Swarzędz koło miasta Poznań
2009 - 2017

Content

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
os. Kościuszkowców 13,
62-020 SwarzędzODDZIAŁ KOBYLNICA
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
ul. Poznańska 99,
62-006 Kobylnica,